Matěj je novinář, absolvent Fakulty sociálních věd na UK (PhDr.). Kromě psaní zároveň vstoupil aktivně do politiky. Na Praze 3 byl v zastupitelstvu tvrdou opozicí vůči kmotrovské ODS. Stál i u zrodu občanských spolků Žižkov (nejen) sobě a Tady není developerovo. Spolu s přáteli zachránil Nákladové nádraží Žižkov: bylo prohlášeno kulturní památkou a začaly se tam pořádat kulturní akce. V letech 2012-14 byl na Žižkově místostarostou pro bydlení a kulturu, od roku 2014 náměstkem pražské primátorky pro územní rozvoj. V pozici náměstka čelil dodnes trvajícím nevybíravým útokům developerů, protože ukončil kšeftování s územním plánem. Od ledna 2016 je předsedou Zelených.

Ze zkušeností, z četby a z mého celoživotního zkoumání okolí jsem pochopil, že zelená politika je tou nejúplnější odpovědí na problémy tohoto světa.

Matěj dělal při škole různé brigády. Jednou z nich bylo zametání ulic. Užíval si to. „Sice se u téhle práce na můj vkus dost pauzíruje, ale když se pak jelo, tak jsem zametal opravdu poctivě. Hrozně mě totiž bavilo, jak vidím tu čistou ulici za sebou. Celkově mám rád dávání věcí do pořádku, v bytě, při úklidu ulice nebo na zahradě, musí být ale opravdu načisto, ne jen tak ošolíchaná.“ Matěj má zkrátka rád, když je za ním vidět čistá práce.

Kandidují za nás

Chceme Česko moderní, zdravější a spravedlivější. Bez vás to ale nedáme. Přidejte se.

Podpořím zelené darem Přidám se jako dobrovolník
Děkujeme!