Petr Orel

Jeho příběh

Všechna zaměstnání Petra Orla nějak souvisela s ochranou přírody a krajiny. K problematice ochrany životního prostředí přičichl už v mládí na škole a nepustil se jí celý život. Začátkem devadesátých let pomohl získat od státu stanici pro záchranu volně žijících tvorů v Bartošovicích. Ta se mu stala na mnoho příštích let druhým domovem.

Zabývá se problematikou druhové ochrany živočichů, především ptáků, a věnuje se též ekologické výchově a osvětě. V posledních letech ho však vytěžovala spíše manažerská práce v souvislosti s provozováním Záchranné stanice a návštěvnického střediska Domu přírody Poodří.

Do komunální politiky vstoupil hned po revoluci v roce 1989. Nejdříve pomáhal založit zdejší buňku Strany zelených, za niž se následně dostal do zastupitelstva Nového Jičína. S jednou výjimkou v zastupitelstvu vydržel po všechna následující volební období. Ve vedení města měl na starosti životní prostředí a územní rozvoj.

V roce 2016 si Petra Orla jako kandidáta do senátu zvolili zelení a lidovci. Jeho zelený program oslovil velké množství lidí a on s přehledem vyhrál druhé kolo voleb. V Senátu chce přímo ovlivňovat legislativu ve prospěch udržitelného rozvoje.

Asistent Petra Orla:
Filip Larmer
Telefon: +420 702 016 488

www.petr-orel.cz

Témata

  • Životní prostředí
  • Bezpečnost
  • Sociální oblast
  • Zdravotnictví

Profil

Narozen
roku 1959 v Novém Jičíně
Bydliště
Nový Jičín
Studium
Střední zemědělská technická škola v Novém Jičíně, dvouletá nástavba ochrany přírody a ekologie
Profesní zkušenosti
Vedoucí stanice pro záchranu volně žijících tvorů v Bartošovicích (spolupráce od r. 1992)
Od r. 2006 vede projekt Návrat orla skalního do České republiky
V letech 1991 až 1998 a 2002 až 2014 zastupitel města Nový Jičín