Michal Berg

Jeho příběh

Michal Berg je podnikatel v oblasti IT, je spolumajitelem a technickým ředitelem společnosti eSports.cz, která vytváří webové stránky a informační systémy v oblasti sportu.

V oboru práce s informacemi se nachází i jeho programové zaměření. Jako informační expert se dlouhodobě věnuje problematice otevřenosti vládnutí, otevřených dat a přístupu k informacím, ale také ochraně soukromí a využívání moderních technologií pro demokratičtější a otevřenější veřejnou správu.

Podílel se na projektu Rekonstrukce státu, spolupracuje s Fondem Otakara Motejla na kampaních za otevřená data nebo mezinárodní Iniciativě pro otevřené vládnutí (OGP). Je vedoucím odborné sekce Strany zelených pro informatiku.

Michal Berg žije ve Vsetíně, kde se věnuje také komunální politice na místní a regionální úrovni. Ve Straně zelených stojí také za úspěšným projektem Zelený akumulátor, což je série víkendových motivačních a školících setkání zájemců o aktivní zapojení do komunální politiky. Je ženatý, je mu 34 let. Osobní web najdete na www.michalberg.cz

 Profile Image

Profil

  • *1980 ve Vítkově
  • člen předsednictva SZ
  • podnikatel v oblasti IT, informační expert, publicista a konzultant v oblasti otevřených dat, lektor a organizátor konferencí a workshopů Barcamp
  • michal.berg<at>seznam.cz

Twitter

[twitterfeed username=“michalberg“ count=“3″]