potraviny_rajce
potraviny_rajce_zelene

Všichni to známe. Rajčata bez chuti a vůně, naopak často plná pesticidů.

To vše jen proto, že ovoce a zelenina cestuje po světě tam a zpět.

potraviny_kure

Kuřata chovaná ve stresových velkochovech, kde neuvidí nikdy slunce, krmená granulemi s antibiotiky.

Věděli jste, že za pouhých 35 dní jdou na porážku? Aniž jsou schopná udržet se na svých deformovaných končetinách, projdou za nohy zavěšená zpracovatelským strojem a potom jdou jako vodou a chemií napíchané „maso“ do supermarketů?

potraviny_jidelna

Školní jídelna. Moc se tam toho od vašich školních let nezměnilo.

Zdravé a chutné jídlo vaří málokde, často chybí zelenina a ovoce. Naopak přebývají cukry. Do toho nezdravé „svačiny“ z automatů.

Co s tím? Nemáme to na háku.

 

Co prosazují Zelení?

 

potraviny_kosik

Zdravé jídlo pro školáky

Podpoříme zdravou výživu ve školách. Aktualizujeme normy, podle kterých se v jídelnách vaří a zastavíme školní prodej nekvalitních potravin z automatů.

potraviny_kure

Zajistíme, abyste věděli, co jíte

Zpřísníme označení potravin, abyste bezpečně věděli, jaký původ a složení má vaše jídlo. Prosadíme snadnou čitelnost informací na obalech.

potraviny_syr

Kvalitní místní potraviny samozřejmostí, ne luxusem

Poctiví místní zemědělci jsou tlačeni do kouta unifikovanou, často nekvalitní produkcí velkovýrobců, jejich kartelovými dohodami, dovozem dotované produkce ze zahraničí a likvidační politikou obchodních řetězců. To je třeba změnit mimo jiné přísnou kontrolou kvality a rovných podmínek na trhu. Daňově zvýhodníme tuzemské biopotraviny, protože ekologicky šetrná produkce pomáhá chránit naši krajinu.

potraviny_vozik

Nulová daň na potraviny pro potřebné

Osvobodíme od daně potraviny darované pro nasycení lidí v sociální nouzi a podpoříme potravinové banky. Aby ušetřily, vyhazují některé obchodní řetězce neprodané potraviny jen kvůli nutnosti zaplatit z daru daň. Přitom často nejde o zkažené jídlo, ale jen překročenou dobu spotřeby. Odborníci odhadují, že v Česku skončí zbytečně v koši až milion tun potravin ročně.

potraviny_ryba

Zdravý chov zvířat se projeví na talíři

Prosadíme lepší podmínky pro hospodářská zvířata. Nedostatek prostoru a drastické zásahy v průmyslových velkochovech způsobují zvířatům nepřetržitý stres. Negativně tím ovlivňují jejich život i kvalitu masa. Čím horší zacházení se zvířaty, tím horší kvalita masa na vašem talíři.

Přestaňme být popelnicí Evropy

Můžeme to změnit. Dejte ve volbách svůj hlas Straně zelených

  

Náš volební program

Sdílejte tuto stránku:

Share Button