Vedení strany

Předsednictvo Strany zelených

Předsednictvo je užším výkonným orgánem strany. Zajišťuje především vedení a chod SZ v organizačních záležitostech, realizuje plán činnosti strany a přijímá neodkladná rozhodnutí, včetně stanovisek k aktuální politické situaci.


Magdalena Davis

spolupředsedkyně
Foto v tiskové kvalitě: na výšku | na šířku

Michal Berg

spolupředseda


Jakub Varvařovský

místopředseda

 

Vít Masare

člen předsednictva

 

Jiří Kulich

člen předsednictva

 

Anna Junková

členka předsednictva

 

Matěj Pomahač

člen předsednictva

 


Republiková rada

Republiková rada je širším výkonným orgánem a zodpovídá za plnění programu, usnesení a cílů Strany zelených. Mezi její pravomoci patří mj. schvalování vnitřních předpisů strany, plánu činnosti a rozpočtu SZ, celostátních volebních programů, republikových předvolebních či povolebních koalic a kandidátů do Poslanecké sněmovny, Senátu, Evropského parlamentu a na prezidenta republiky.

Jméno a příjmení Krajská organizace
Původ mandátu Vznik mandátu
Magdalena Davis Středočeský PSZ 30. 1. 2022
Michal Berg Zlínský PSZ 30. 1. 2022
Jakub Varvařovský Praha PSZ 30. 1. 2022
Anna Junková Praha PSZ 30. 1. 2022
Matěj Pomahač Praha PSZ 30. 1. 2023
Jiří Kulich Královéhradecký PSZ 30. 1. 2022
Vít Masare Praha PSZ 30. 1. 2022
Dana Kuchtová Jihočeský spolupředsedkyně KO 18. 6. 2022
Stanislav Černý Jihočeský spolupředseda KO 18. 6. 2022
Jiří Guth Jihočeský ZKO 18. 6. 2022
Jasna Flamiková Jihomoravský spolupředsedkyně KO 22. 6. 2023
Matouš Vencálek Jihomoravský spolupředseda KO 22. 6. 2023
Ivo Skopal Jihomoravský ZKO 20. 1. 2022
Jiřina Vladařová Karlovarský předsedkyně KO 18. 7. 2022
Martin Flaška Karlovarský ZKO 18. 7. 2022
Filip Pýcha Královéhradecký předseda KO 15. 4. 2023
Barbora Kulichová Královéhradecký ZKO 15. 4. 2023
Lenka Opočenská Liberecký spolupředsedkyně KO 17. 6. 2022
Josef Šedlbauer Liberecký spolupředseda KO 17. 6. 2022
Vladimír Lukeš Liberecký ZKO 18. 11. 2023
Veronika Cinková Moravskoslezský spolupředsedkyně KO 8. 10. 2023
Radim Lauko Moravskoslezský spolupředseda KO 8. 10. 2023
Martina Dušková Moravskoslezský ZKO 8. 10. 2023
Hana Vacková Olomoucký spolupředsedkyně KO 20. 1. 2023
Daniel Řezníček Olomoucký spolupředseda KO 20. 1. 2023
Miloš Holec Olomoucký ZKO 20. 1. 2023
Jitka Češková Pardubický předsedkyně KO 19. 3. 2023
Matěj Nárožný Pardubický ZKO 26. 7. 2023
Jitka Kylišová Plzeňský spolupředsedkyně KO 14. 3. 2022
Roman Černík Plzeňský spolupředseda KO 14. 3. 2022
Matěj Frouz Plzeňský ZKO 27. 6. 2022
Hana Matoušová Praha spolupředsedkyně KO 8. 12. 2022
Petr Kutílek Praha spolupředseda KO 8. 12. 2022
Barbora Truksová Praha ZKO 19. 10. 2023
Veronika Šmausová Praha ZKO 19. 10. 2023
Alena Zbořilová Praha ZKO 19. 10. 2023
Jana Krumpholcová Středočeský předsedkyně KO 12. 11. 2022
Jiří Čejka Středočeský ZKO 28. 1. 2023
Renata Kutina Vášová Ústecký spolupředsedkyně KO 25. 3. 2023
Adam Souček Ústecký spolupředseda KO 25. 3. 2023
Michal Cuc Ústecký ZKO 25. 3. 2023
Hynek Kadečka Vysočina předseda KO 7. 12. 2022
Patrik Priesol Vysočina ZKO 7. 12. 2022
Eliška Dudešková Zlínský spolupředsedkyně KO 26. 3. 2023
Ondřej Sladký Zlínský spolupředseda KO 26. 3. 2023
Tomáš Pasterný Zlínský ZKO 26. 3. 2023

 

Aktuální počet členek a členů RR: 46 (stav k 28. 8. 2023)

Původ mandátu:
ZKO – volený zástupce/volená zástupkyně krajské organizace v RR
PKO – předseda/předsedkyně krajské organizace
MPKO – místopředseda/předsedkyně krajské organizace
PSZ – členka/člen Předsednictva SZ