Vedení strany

Předsednictvo Strany zelených

Předsednictvo je užším výkonným orgánem strany. Zajišťuje především vedení a chod SZ v organizačních záležitostech, realizuje plán činnosti strany a přijímá neodkladná rozhodnutí, včetně stanovisek k aktuální politické situaci.


Magdalena Davis

spolupředsedkyně

Magdalena Davis (@ZelenaDavis) je starostkou středočeského města Mníšek pod Brdy. Profesí je bioložka.


Michal Berg

spolupředseda

Michal Berg (@MichalBerg) je členem vedení Evropských zelených a zastupitelem města Vsetín.


Anna Gümplová

místopředsedkyně

Anna Gümplová (@anna_gumplova) je bývalá spolumluvčí Mladých zelených a členka vedení Evropských mladých zelených (Federation of Young European Greens).


Petr Globočník

místopředseda

Petr Globočník je zastupitel města Litvínov a sociální pracovník ve vyloučených lokalitách.


Zdeňka Perglová

členka předsednictva

Zdeňka Perglová je profesí manažerka.


Petr Kučera

člen předsednictva

Petr Kučera je zastupitel MČ Praha 1, výzkumník a datový analytik.


Jiří Kulich

člen předsednictva

Jiří Kulich je ředitel střediska ekologické výchovy a místopředseda vědecké rady KRNAP.

 


Republiková rada

Republiková rada je širším výkonným orgánem a zodpovídá za plnění programu, usnesení a cílů Strany zelených. Mezi její pravomoci patří mj. schvalování vnitřních předpisů strany, plánu činnosti a rozpočtu SZ, celostátních volebních programů, republikových předvolebních či povolebních koalic a kandidátů do Poslanecké sněmovny, Senátu, Evropského parlamentu a na prezidenta republiky.

Jméno a příjmení Krajská organizace
Původ mandátu Vznik mandátu
Michal Berg Zlínský PSZ 26. 1. 2020
Jiří Čejka Středočeský ZKO 2. 2. 2019
Roman Černík Plzeňský spolupředseda KO 15. 12. 2019
Stanislav Černý Jihočeský spolupředseda KO 14. 6. 2020
Magdalena Davis Středočeský PSZ 26. 1. 2020
Eliška Dudešková Zlínský místopředsedkyně KO 7. 2. 2019
Jiří Dufka Jihomoravský ZKO 18. 6. 2019
Martina Dušková Moravskoslezský spolupředsedkyně KO 5. 10. 2019
Petr Globočník Ústecký PKO 17. 2. 2019
PSZ 26. 1. 2020
Anna Gümplová Praha PSZ 26. 1. 2020
Tomáš Hermann Vysočina ZKO 22. 11. 2018
Jiří Konečný Plzeňský ZKO 11. 10. 2020
Zdeňka Kopecká Karlovarský Místopředsedkyně KO 12. 1. 2018
Petr Kučera Praha PSZ 26. 1. 2020
Dana Kuchtová Jihočeský ZKO 14. 6. 2020
Jiří Kulich Královéhradecký PSZ 26. 1. 2020
Barbora Kulichová Královéhradecký ZKO 13. 4. 2019
Jakub Kutílek Pardubický ZKO 22. 9. 2019
Petr Kutílek Praha ZKO 20. 6. 2019
Jitka Kylišová Plzeňský spolupředsedkyně KO 15. 12. 2019
Filip Larmer Moravskoslezský ZKO 5. 10. 2019
Ivo Lužný Olomoucký ZKO 12. 1. 2019
Vít Masare Praha spolupředseda KO 29. 11. 2018
Soňa Mikešová Středočeský ZKO 29. 2. 2020
Tereza Müllerová Jihočeský spolupředsedkyně KO 14. 6. 2020
Jitka Nesrstová Praha ZKO 29. 11. 2018
David Oplatek Jihomoravský ZKO 27. 11. 2018
Petr Orel Moravskoslezský senátor 15. 10. 2016
David Palán Ústecký místopředseda KO 17. 2. 2019
Tomáš Pasterný Zlínský ZKO 3. 9. 2020
Zdeňka Perglová Praha PSZ 26. 1. 2020
Patrik Priesol Vysočina PKO 22. 11. 2018
Milan Přívratský Liberecký ZKO 14. 2. 2019
Karin Richterová Královéhradecký spolupředsedkyně KO 13. 4. 2019
Daniel Rufer Královéhradecký spolupředseda KO 13. 4. 2019
Ondřej Syrovátka Moravskoslezský spolupředseda KO 5. 10. 2019
Josef Šedlbauer Liberecký PKO 27. 6. 2020
Adam Šenk Praha ZKO 13. 12. 2019
Michal Trkan Středočeský PKO 24. 11. 2018
Barbora Truksová Praha spolupředsedkyně KO 13. 12. 2019
Hana Vacková Olomoucký spolupředsedkyně KO 12. 1. 2019
Matouš Vencálek Jihomoravský PKO 27. 11. 2018
Vojtěch Weisbauer Pardubický PKO 12. 1. 2020
Radim Zámec Olomoucký spolupředseda KO 12. 1. 2019

 

Aktuální počet členek a členů RR: 44 (stav k 16. 11. 2020)

Původ mandátu:
ZKO – volený zástupce/volená zástupkyně krajské organizace v RR
PKO – předseda/předsedkyně krajské organizace
PSZ – členka/člen Předsednictva SZ