Odborné sekce

Programové myšlenky strany se formulují v Odborných sekcích. Odborné sekce soustřeďují odborníky ze SZ i nestranické experty. Cílem těchto sekcí je identifikovat a analyzovat politická témata a připravovat návrhy politických stanovisek pro média a veřejnost. Sekce pořádají semináře, dílny, programové konference, sledují vývoj legislativy a analyzují plnění politických a volebních programů. Aktuální seznam těchto odborných sekcí a kontakty na jejich vedoucí naleznete níže.

Pokud se budete chtít zaregistrovat do odborné sekce, zašlete prosím vaši žádost o registraci, motivační dopis a zdůvodnění žádosti o členství v sekci na adresu tajemnice hlavní kanceláře Heleny Esterlové, která vám ráda zodpoví jakékoli další dotazy (helena.esterlova@zeleni.cz, 733 536 792).

sekce vedoucí / zástupce kontakt
analytická Jiří Guth jiri.guth [zavináč] zeleni.cz
dopravní Eduard Havel eduardhavel [zavináč] centrum.cz
energetická Edvard Sequens edvard.sequens [zavináč] calla.cz
genderová Lucie Hradecká lucie.hradecka [zavináč] seznam.cz
hospodářská Štěpán Klimeš stepan.klimes [zavináč] zeleni.cz
pro informatiku Josef Gattermayer josef.gattermayer [zavináč] zeleni.cz
pro krajinu Vilém Jurek vilem.j  [zavináč] gmail.com
kulturní a mediální Martin Koláček martin.kolacek [zavináč] zeleni.cz
pro lidská práva Bronislav Tomek bronislav.tomek [zavináč] zeleni.cz
pro ochranu zvířat Zdeňka Perglová zdenka.perglova [zavináč] zeleni.cz
pro sociální politiku Kateřina Jechová katerina.jechova [zavináč] zeleni.cz
pro veřejnou správu a bezpečnost Petr Bubela petr.bubela [zavináč] zeleni.cz
pro vzdělávání a vědu Jana Zůnová jmikulecka [zavináč] seznam.cz
pro zahraniční politiku Maggie Škabraha Dokoupilová maggie.skabraha [zavináč] zeleni.cz
pro zdravotní politiku Jan Trnka jan.trnka [zavináč] zeleni.cz
pro životní prostředí Magdalena Davis magdalena.davis [zavináč] zeleni.cz
pro územní rozvoj Jindřich Felcman jindrich.felcman [zavináč] gmail.com
pro demokracii a ústavní systém Štěpán Mairovský smairovsky [zavináč] gmail.com

 

V rámci Strany zelených dále působí Fórum političek SZ, jehož činnost koordinují Lucia Zachariášová a Tatiana Konrádová. Kontakt: lucia.zachariasova [zavináč] zeleni.cz, tatiana.konradova [zavináč] zeleni.cz