Zelení v regionech

Strana zelených má krajskou organizaci v každém z krajů České republiky. Ve městech a obcích máme potom základní organizace. Podívejte se na seznamy základních organizací v jednotlivých krajích – pokud budete mít zájem o vstup do Strany zelených či jinou formu spolupráce, můžete kontaktovat předsedu základní organizace v místě vašeho bydliště a nezávazně přijít na nejbližší schůzi.

Praha | Středočeský kraj | Jihočeský kraj | Plzeňský kraj | Karlovarský kraj | Ústecký kraj | Liberecký kraj | Královéhradecký kraj | Pardubický kraj | Kraj Vysočina | Olomoucký kraj | Jihomoravský kraj | Moravskoslezský kraj | Zlínský kraj

Zastupitelky a zastupitelé

V komunálních volbách v říjnu 2018 jsme kandidovali sami nebo v koalicích ve více než 150 městech a obcích, jejich seznam naleznete zde.

Za Zelené bylo v komunálních volbách zvoleno celkem 224 zastupitelek a zastupitelů, z toho 141 členů a členek strany, a ostatní námi nominovaní nestraníci. Naši zástupci a zástupkyně jsou v zastupitelstvech 113 obcí, měst a městských částí, přičemž ve 42 z nich jsou součástí vládnoucí koalice a v 69 v opozici.

Starostky a starostové za Stranu zelených

Boršice (Zlínský kraj)
Roman Jílek (SZ)
Brno – Jundrov:
Ivana Fajnorová (SZ)
Brno – Komín:
Milada Blatná (SZ)
Brno – Nový Lískovec:
Jana Drápalová (SZ)
Horní Jiřetín:
Vladimír Buřt (SZ)
Mníšek pod Brdy:
Magdalena Davis (SZ)
Mšeno:
Martin Mach (SZ)
Praha 4:
Petr Štěpánek (SZ)
Praha – Zbraslav:
Zuzana Vejvodová (bez p.p.)

Zástupci a zástupkyně starostů / primátorů za Stranu zelených

Brno – Žabovřesky:
Petr Machálek (SZ)
Brno – Jundrov:
Irena Koláčná (bez p.p.)
Klášterec nad Ohří (Ústecký kraj):
David Kodytek (SZ)
Horní Slavkov (Karlovarský kraj):
Tomáš Straka (bez p.p.)
Hradec Králové:
Martin Hanousek (SZ)
Hustopeče (Jihomoravský kraj):
Bořivoj Švásta (SZ)
Našiměřice (Jihomoravský kraj):
Petra Škorpíková (SZ)
Nový Jičín
Ondřej Syrovátka (SZ)
Tábor:
Michaela Petrová (SZ)
Praha 3:
Ondřej Rut (SZ)
Praha 4:
Iva Kotvová (SZ)
Praha – Řeporyje:
David Roznětínský (SZ)

Krajští zastupitelé a zastupitelky zvolení za SZ, případně na společných kandidátkách

Jana Drápalová
zastupitelka za Jihomoravský kraj, SZ
Jiří Hlavenka
zastupitel za Jihomoravský kraj, bez p.p.
Martin Hanousek
zastupitel za Královéhradecký kraj, SZ
Josef Šedlbauer
zastupitel za Liberecký kraj, SZ
Jaromír Baxa
zastupitel za Liberecký kraj, SZ

Zastupitelé a zastupitelky za SZ

obec členové a členky SZ nestraníci
Jihočeský kraj
Čížkrajice Jiří Marek
České Budějovice Adéla Kučerová, Svatomír Mlčoch
Český Krumlov Jiří Bloch
Tábor Michaela Petrová (místostarostka), Karel Novák
Třeboň Filip Holzer, Ondřej Prášil, Jiří Vopátek
Jihomoravský kraj
Brno – střed Jasna Flamiková, David Oplatek, Pavla Lukešová, Marika Kupková Michal Závodský
Brno-Bystrc Monika Šimková, Jana Pálková
Brno-Jundrov Ivana Fajnorová (starostka) Irena Koláčná (místostarostka), Jan Dungel
Brno-Kohoutovice Dana Kalčíková, Viktor Seďa
Brno-Komín Milada Blatná (starostka) Tomáš Němec, Eva Beranová, Eugen Točík (radní), Petr Čermák
Brno-Královo Pole Helena Vařejková
Brno-Líšeň Dalibor Levíček
Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová (starostka)
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Česlav Ulrich, Ondřej Štaud
Brno-Žabovřesky Petr Machálek (místostarosta) Daniela Chaloupková
Brno-Židenice Jana Šťastná Petr Hýl, Jiří Jedlička
Hustopeče Bořivoj Švásta (místostarosta), Ingrid Florusová Petr Semerád, Michal Stehlík (radní)
Letovice Eva Pařilová
Modřice Pavel Doleček (radní)
Našiměřice Petra Škorpíková (místostarostka)
Tišnov Jan Křehlík
Vranovice Alvin Korčák
Žabčice Jan Všetička
Karlovarský kraj
Jaroslav Staněk (radní), Pavel Matala, Martin Flaška
Horní Slavkov Tomáš Straka (místostarosta)
Cheb Marie Mudrová
Nejdek Lubomír Vítek (radní)
Královehradecký kraj
Horní Maršov Jiří Kulich
Hradec Králové Martin Hanousek (naměstek primátora) Adam Záruba, Ivo Králíček
Lodín David Antoš
Náchod Michal Kudrnáč Jan Ježek, Denisa Pokorná
Trutnov Petr Sobotka
Vrchlabí Ivo Farský, Leoš Zvoníček, Martin Bartoš
Liberecký kraj
Česká Lípa Miroslav Hudec
Liberec (Změna) Josef Šedlbauer, Ondřej Petrovský
Liberec (LOL) Jaromír Baxa
Smržovka Miloš Morávek
Moravskoslezský kraj
Nový Jičín Ondřej Syrovátka (místostarosta), Petr Orel, Pavel Bártek (radní), Dalibor Dejmek Kateřina Novotná
Opava Dalibor Hudec, Daniel Volný
Ostrava – Svinov Pavel Mitura
Životice u Nového Jičína Markéta Mřihladová
Olomoucký kraj
Jeseník Lukáš Morávek Martina Seidlerová
Loštice Michal Trlica
Prostějov Martin Hájek
Maletín Pavel Pagáč
Pardubický kraj
Česká Třebová Tereza Hýblová
Pardubice Jakub Kutílek
Pardubice I Ondřej Beran
Pardubice II Jakub Kutílek
Rokytno Jiří Malík
Plzeňský kraj
Bor u Tachova Václav Kalčík
Černošín Pavel Filipčík, Emil Doha, Vladimír Krejča, Lenka Albertová
Dolany Tomáš Hirt
Kladruby Svatava Štěrbová, Vladimír Šmahel Pavel Nový, Martin Tůma, Jan Pospíchal, Helena Kunešová, Vojtěch Horák
Nepomuk Pavel Kroupa, Karel Baroch
Praha
Praha 1 Petr Kučera (radní)
Praha 2 Michal Uhl, Kateřina Jechová, Jan Hruška
Praha 3 Ondřej Rut (místostarosta), Matěj Michalk Žaloudek Martina Chmelová
Praha 4 Petr Štěpánek (starosta), Alžběta Rejchrtová, Iva Kotvová (místostarostka), Jiří Bendl, Petr Kutílek, Daniel Kunc (uvolněný předseda finančního výboru), Verona Ballay
Praha 6 Petr Píša, Pavel Weber Antonín Nechvátal
Praha 7 Ondřej Mirovský (radní), František Vosecký
Praha 8 Petr Vilgus Hana Matoušová
Praha 12 Jiří G. Růžička, Václav Šístek
Praha 13 Zuzana Drhová, Filip Ryant, Jakub Vaverka, Václava Balabánová, Václav Mucala
Praha 15 Marcel Pencák, Milan Ducko, Jan Veleba, Josef Prajzler, Miroslav Hynšt
Praha 18 Tomáš Raška
Praha 21 Pavel Roušar
Praha – Řeporyje Jan Liška, David Roznětínský (místostarosta)
Praha-Zbraslav Zuzana Vejvodová (starostka), Radek Rejna (radní)
Středočeský kraj
Benešov Radek Klempera
Dobrovice Hana Šilhavá
Jesenice Jana Vidímová
Jílové u Prahy Jan Stachura, Oskar Lažanský
Jince Iva Jelínková
Lysá nad Labem Martina Tužinská Synková
Mělník Ladislav Pořízek (radní)
Milovice Vladimír Vedral
Mladá Boleslav Jana Krumpholcová
Mnichovo Hradiště Jan Hluchý
Mníšek pod Brdy Magdalena Davis (starostka), Luboš Kožíšek
Mšeno Martin Mach (starosta)
Nalžovice Jarmila Procházková, Ivana Fialová
Otvovice Josef Majrych
Rožmitál pod Třemšínem Rudolf Mareš
Ústecký kraj
Horní Jiřetín Vladimír Buřt (starosta), Hana Krejčová, Ferry Schlögel Jiří Beneš, Jiří Sapoušek, Martin Malíček, Radek Vrábel
Chomutov David Palán
Klášterec nad Ohří David Kodytek (místostarosta) Lenka Kodytková
Kovářská David Beneš, Gabriel Baláž, Zdeněk Šibík
Libochovice Jaroslav Beneš Pavel Ligas, Martin Douša
Litoměřice Petr Panaš, Jan Hrkal, Lenka Simerská
Litvínov Petr Globočník Daniel Urik, Filip Marko
Louny Jan Žalud
Moldava Michal Cuc
Most Jan Hrubeš, Luděk Prošek, Petr Končel JIří Kraus
Mšené Lázně Josef Janata, Jan Čepl
Teplice Adam Souček
Trmice Ján Bajger, Martin Bajger
Vejprty Petr Nuslauer, Zbyněk Ledvinka
Vrskmaň Vladimír Netolický
Ústí nad Labem Karolína Žákovská, Karel Karika
Ústí nad Labem – město Karolína Žákovská, Karel Karika
Ústí nad Labem – Neštěmice Jiří Škoda
Ústí nad Labem – Severní terasa Dušan Oslej
Vysočina
Havlíčkův Brod Tomáš Hermann
Chotěboř Michal Jakeš (radní), Martin Kovačka (radní)
Jihlava Josef Sklenář, Silvie Čermáková (radní)
Náměšť nad Oslavou Aleš Sázavský, Ivo Matoušek
Telč Jiří Pykal Helena Tomíšková, Pavel Dvořák
Zlínský kraj
Bojkovice Jana Gorčíková, Radomír Staš, Lenka Šebestová
Boršice Roman Jílek (starosta)
Holešov Jana Slovenčíková (radní) Jakub Šneidr (radní)
Kroměříž Richard Kreml
Seninka Kateřina Zukalová
Vsetín Michal Berg, Tomáš Husa Milan Chlápek