Anna Šabatová

Kandidátka do Senátu v obvodu č. 60 Brno-město – koalice Strany zelených, SENÁTOR 21 a Idealistů

Její příběh

Narodila se 23. června 1951 v Brně. Po absolvování gymnázia na Slovanském náměstí začala v roce 1969 studovat filozofii a historii na brněnské filozofické fakultě. Ve třetím ročníku byla zatčena a odsouzena za distribuci letáků k nedemokratickým volbám. Po propuštění už nemohla dostudovat a pracovala jako úřednice.

Byla jedním z prvních signatářů Charty 77, v roce 1986 se stala její mluvčí. V roce 1978 spoluzakládala Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných.

Po roce 1989 působila Anna Šabatová jako poradkyně ministra práce a sociálních věcí. V roce 1996 dokončila magisterské studium českého jazyka a literatury a pracovala jako redaktorka, později jako vedoucí Městského centra sociálních služeb. V letech 2001-2007 zastávala funkci zástupkyně veřejného ochránce práv Otakara Motejla, v letech 2014-2020 působila jako ombudsmanka.

Šabatová je také držitelkou Ceny OSN za obranu lidských práv a v roce 2018 jí francouzský prezident Emmanuel Macron propůjčil nejvyšší státní vyznamenání Řád čestné legie v hodnosti rytířky.

 Profile Image

Budu vás hájit i v Senátu!
Odvážně a spravedlivě!


Jsme v krizi? Určitě. Ale krize může být velká příležitost, jak změnit věci k lepšímu.

Web: ŠabatovádoSenátu.cz

Podpořte Anny kampaň darem: dary.zeleni.cz/annasabatova