Dva měsíce před klíčovými volbami do Evropského parlamentu se Strana zelených dočkala významné podpory z Bruselu. Bas Eickhout, uznávaný europoslanec a spitzenkandidát evropských zelených, zavítal do České republiky, aby vyjádřil svou podporu čelní kandidátce Strany zelených, Johanně Nejedlové, a připojil se k diskuzi o budoucnosti zelené politiky v Česku i v Evropě.

Bas Eickhout, který je podle Strany zelených „nejvlivnějším zeleným europoslancem“, se stal v posledních letech významným hlasem v debatě o ekologické udržitelnosti a boji proti klimatické změně. Jeho angažmá v těchto otázkách přineslo zelené agendě nejen větší viditelnost, ale i důležitost na evropské politické scéně. Není proto překvapením, že jeho návštěva v České republice je vnímána jako významná podpora zelených ideálů a Johanny Nejedlové, která se uchází o místo v Evropském parlamentu.

Při své návštěvě se Bas Eickhout zaměřil nejen na zelené inovace a udržitelné podnikání, ale také na prohloubení povědomí o významu zelené agendy. Společně s Johannou Nejedlovou navštívili firmu Refork v Praze, která se specializuje na výrobu kompostovatelných příborů a brček a poukázali tak na praktický příklad ekologického podnikání. Kromě toho navštívili i další významná místa v Praze, což jim umožnilo seznámit se s místními iniciativami a projekty, které sdílejí jejich zájem o udržitelnost a ekologii. Významnou částí jejich programu byla následně také debata o směřování Evropy.

V komentáři pro Stranu zelených Bas Eickhout zdůraznil význam nové generace političek a politiků, kteří přinášejí svěží vítr a nové vize do často zkostnatělých politických debat. „Chtějte političky a politiky, kteří mají silný osobní příběh jako Johanna a přicházejí s vlastní vizí,“ řekl Eickhout a připojil, že „naše budoucí prosperita a kvalita života závisí na tom, jak Česko a Evropa zvládnou ‚zelená témata‘ jako ochrana přírody a klimatu, ekologizace a modernizace ekonomiky.“

Johanna Nejedlová, s podporou Base Eickhouta, tak představuje přesně ten typ nové generace političek, který podle Strany zelených Česko a Evropa potřebují. Její kandidatura na europoslankyni symbolizuje naději na zelenější a udržitelnější budoucnost pro všechny.

Tato podpora přichází v klíčovém okamžiku, kdy Strana zelených usiluje o to, aby její zpráva o důležitosti ekologických a klimatických otázek rezonovala s voliči po celé České republice. S nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu a energií, kterou Bas Eickhout a Johanna Nejedlová do kampaně přinášejí, mají Zelení příležitost nejen oslovit voliče, ale skutečně změnit kurz evropské politiky směrem k udržitelnější a zelenější budoucnosti.