Komunisté, SPD a část ČSSD plní přání Miloše Zemana a prosadili mimořádnou schůzi sněmovny k zákonu o Dukovanech. Během nouzového stavu tak chtějí zrychleně rozhodovat o stamiliardových investicích, které ovlivní naši budoucnost na desítky let. Zatímco se běžní občané strachují o své uzavřené živnosti, ohrožená pracovní místa nebo o zdraví a životy svých blízkých, část politiků chce situaci zneužít a prosadit jaderný tunel.


Peníze budeme přitom potřebovat na obnovu české ekonomiky, nikoli na to, abychom je poslali do kapes ruským nebo čínským dodavatelům problematických jaderných technologií. A na východ spolu s penězi zmizí i naše bezpečnost.

Vyzýváme poslance všech stran, aby po dobu trvání covidové krize dali téma Dukovany do karantény a věnovali se zejména řešení aktuální zdravotní a ekonomické krize.

Není vůbec jisté, že Dukovany potřebujeme. Naprosto jasné ale je, že o nich nepotřebujeme rozhodovat teď.

Co můžete udělat vy?

1) Napište předsedům poslaneckých klubů ČSSD, ANO, SPD a KSČM, aby nehlasovali pro páteční mimořádnou schůzi k Dukovanům během nouzového stavu:
ČSSD: Jan Chvojka – chvojkaj@psp.cz
ANO: Jaroslav Faltýnek – faltynekj@psp.cz
SPD: Radim Fiala – fialar@psp.cz
KSČM: Pavel Kováčik – kovacik@psp.cz

2) Podepište petici proti předraženým Dukovanům, adresovanou premiéru Babišovi a ministru Havlíčkovi: www.nechcemeplatit.cz