Eliška Wagnerová

Její příběh

Druhá nejdůvěryhodnější politička v Česku JUDr. Eliška Wagnerová, PhD. (SANEP, 05/2013) jako bývalá ústavní soudkyně i v Senátu hájí především ústavní právo. Do funkce senátorky za Stranu zelených byla zvolena v Brně v říjnu 2012.

Wagnerová si za rok ve funkci může připsat několik průlomových počinů: zasadila se o zrušení doživotní imunity pro zákonodárný sbor, byla iniciátorkou podání ústavní žaloby na bývalého prezidenta Václava Klause nebo podala návrh senátní novely trestního řádu, která reaguje na nešťastné rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci exposlanců Tluchoře, Fuksy a Šnajdra. V současnosti se snaží prosadit zrušení 5% uzavírací klauzule u voleb do Evropského parlamentu, tak aby nedocházelo k omezování volebního práva.

O své profesi dokáže zaníceně hovořit i s veřejností. Účastní se „Zelených čajů“, které se ve spolupráci se Stranou zelených konají po celé České republice, nebo uspořádala první Fórum Elišky Wagnerové. Převzala cenu za nejhodnotnější původní právnickou publikaci vydanou v ČR v roce 2012 – za komentář k Listině základních práv a svobod. Byla zařazena do prestižního kalendáře Women Inspiring Europe.

Asistentka Elišky Wagnerové:
Mgr. Linda Kožušníková
Telefon: +420 605 833 175
Email: asistentka@eliskawagnerova.cz

www.eliskawagnerova.cz

 Profile Image

Témata

  • Rovné právo pro všechny
  • Spravedlnost
  • Lidská důstojnost
  • Ochrana lidských práv

Profil

Narozena
roku 1948 v Kladně
Bydliště
Brno
Studium
Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Filosofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně.
Profesní zkušenosti
Advokátka
Soudkyně Nejvyššího soudu
Soudkyně Ústavního soudu