Čistá příroda

Přírodu máme rádi všichni. Když ale dojde v politice na lámání chleba, zastane se jí málokdo. Pro nás Zelené není příroda jen líbivým tématem do kampaně, ale smyslem naší účasti v politice.

Jedině čistá příroda nám poskytne zdravé potraviny. Proto podpoříme drobné zemědělce, kteří hospodaří ohleduplně ke krajině i zvířatům a kteří nám dodají zdravé, lokální a cenově dostupné potraviny. Naopak zastavíme dotace pro velkozemědělce, kteří ničí půdu a prodávají nám šizené výrobky plné éček.

O půdu se musíme začít starat tak, aby mohla sloužit i příštím generacím. Omezíme používání chemických hnojiv a postřiků a budeme motivovat farmáře, aby se vrátili k přírodním postupům. Takto obhospodařovaná půda navíc v krajině zadrží vodu a pomůže nám tak v boji se suchem.

Zastaneme se také zvířat – na planetě by neměli trpět ani lidé, ani zvířata. Ukončíme drastické podmínky ve velkochovech a testování na zvířatech.

K čisté přírodě patří i vzduch bez smogu. Kamiony přesuneme na železnice. Zlepšíme hromadnou dopravu, abychom do práce nemuseli jezdit autem. A hlavně odstavíme zastaralé uhelné elektrárny, které znečišťují ovzduší, ničí zdraví a vypouští CO2 a tím i oteplují planetu. Změna klimatu je pro nás zásadní problém, který musíme řešit, abychom mohli na planetě přežít.