Jitka Seitlová

Její příběh

RNDr. Jitka Seitlová získala během svého prvního působení v Senátu (1996-2007) kredit přední odbornice na státní a veřejnou správu, stejně intenzivně však bojovala za lepší kvalitu prostředí, účast veřejnosti na rozhodování a ochranu základních práv. Na její návrh byl ustanoven institut veřejného slyšení Senátu nebo zavedeny v ČR první zákonná opatření proti domácímu násilí.

Během svého prvního mandátu předložila návrhy na zlepšení více než 70 zákonů, spolu s kolegy šest návrhů zákonů a šest podání k Ústavnímu soudu, které napomohly odstranit nespravedlnost práva vůči občanům. Pracovala ve třech výborech Senátu a čtyřech odborných poradních orgánech ministerstev. V senátorské kanceláři v Přerově, Hranicích a Odrách řešíla více než 700 podnětů od občanů, obcí a organizací a v posledním roce mandátu podala tři žádosti o prošetření k ombudsmanovi.

Jako zástupkyně ombudsmana (2007-2013) nahlédla do osudů stovek lidí, kterým se snažila pomoci. V průběhu mandátu také provedla z vlastní iniciativy řadu šetření, které vyústily v realizaci nápravných opatření, zejména v oblasti nefunkčnosti systému vyplácení sociálních dávek, příčin a možností zlepšení katastrofální kvality ovzduší na Ostravsku nebo současného stavu slabých protipovodňových opatření.

Do Senátu byla podruhé zvolena v roce 2014 z kandidátní listiny Strany zelených a KDU-ČSL v obvodu Přerov.

Prosazuji zákony spravedlivé pro všechny.

Asistent Jitky Seitlové:
Rostislav Hainc
Telefon: +420 736 491 225

www.seitlova.cz

Témata

  • Sociální politika
  • Bezpečné a zdravé prostředí pro život
  • Státní a veřejná správa
  • Podpora poctivého podnikání

Profil

Narozena
roku 1954 v Přerově
Bydliště
Brno
Studium
Přírodovědecká fakulta MU Brno, doktorát z geofyziky
Profesní zkušenosti
Mediátorka
zástupkyně Ombudsmana 2007-2013, senátorka 1996-2007
Manažerka a specialistka státní správy v oblasti ochrany životního prostředí a územního rozvoje