Martin Škabraha

Jeho příběh

Martina Škabrahu přivedla do Strany zelených snaha pokračovat v práci, kterou začal ve sféře občanského aktivismu. Jeho ideálem je politika založená na plodnější a otevřenější spolupráci politických stran a občanské společnosti.

Ve svém politickém angažmá chce využívat bohaté znalosti současné politické teorie a zároveň ani v zápalu politického boje neopustit akademické ideály kritického myšlení a boje proti předsudkům. I proto si váží odkazu T. G. Masaryka, především jeho postojů za hilsneriády a v boji proti pravosti Rukopisů.

V současné době pracuje na výboru ze svých esejů z let 2004 – 2013 a na knize o americkém režisérovi Terrenci Malickovi. Rád zajde na zápas své oblíbené Sigmy Olomouc a poté si pustí klasiku, nejraději Bohuslava Martinů, Igora Stravinského či Antonína Dvořáka. Vyhledává také současné výtvarné umění, k jehož výstavám příležitostně píše doprovodné texty.

„Rostoucí nerovnosti, nedostatek demokracie a důsledky klimatických změn. Tyto své největší výzvy Evropa nezvládne, pokud znovu podlehne nacionalismu.“ – Martin Škabraha

3x Proč volit Martina Škabrahu?

  • Do Evropského parlamentu zasedne muž s klady vzdělaného akademika a angažovaného občana.
  • Podpoříte osobnost, která umí účinně vstupovat do veřejné debaty. Pozice a názory Martina Škabrahy veřejnost zná díky řadě vystoupení v tištěných, elektronických i audiovizuálních médiích.
  • Přestože filozof, dokáže hovořit srozumitelným jazykem.

Další kandidáti

Celá kandidátka Strany zelených do Evropských voleb

 Profile Image

Profil

Narozen
roku 1979 ve Vsetíně
Bydliště
Olomouc
Studium
absolvent Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci