Michaela Suchardová

Její příběh

Michaela Suchardová se s evropským právem seznámila během svých studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od počátku vnímala EU jako sjednocující projekt, který přinesl evropskému kontinentu mír a stabilitu. I proto si evropské právo oblíbila a rozhodla se pokračovat v jeho studiu na univerzitě ve švédském Stockholmu, kde získala titul LL.M.

V roce 2003 nastoupila Michaela Suchardová na pozici agentky pro rozšíření v Evropské komisi a stala se tak jednou z prvních Češek pracujících pro Evropskou komisi. Poté uspěla v náročném výběrovém řízení a stala se euroúřednicí. Zkušeností a znalostí načerpaných během tohoto období si velmi vážila, přesto jí čím dál víc chyběla možnost využít je při přímé práci s lidmi. Proto v roce 2011 udělala jedno ze svých nejtěžších životních rozhodnutí, vzdala se své úřednické definitivy a začala pracovat jako nezávislá právní expertka na evropské právo pro službu Evropské komise „Vaše Evropa – Poradenství“, kde pomáhá lidem řešit jejich problémy a orientovat se v oblasti evropského práva.

V pomoci konkrétním lidem našla Michaela Suchardová svoje naplnění. Možnost využít své odbornosti ve prospěch druhých je důvodem, proč svoji práci miluje a dělá ji s obrovským nasazením. Svou kandidaturu do Evropského parlamentu vnímá jako šanci k rozšíření své služby občanům. V oblasti evropského práva se pohybuje už více než deset let a umí je také vysvětlovat a převádět do praxe. Je přesvědčená, že takoví lidé jsou v Evropském parlamentu potřeba. Věří, že dokáže v Evropském parlamentu kvalitně hájit a prosazovat zájmy českých občanů a na druhou stranu také včas a srozumitelně tlumočit českým občanům, co se v Evropském parlamentu chystá a jaké dopady to může mít na jejich život.

3x Proč volit Michaelu Suchardovou?

  •  Vím, jak to v evropských institucích chodí v praxi. Jako zástupkyně Evropské komise jsem navštěvovala jednání Rady EU i Evropského parlamentu.
  •  Vím co obnáší práce europoslankyně. S evropskou legislativou se setkávám denně, rozumím jí a baví mě.
  •  Svou práci vnímám jako své poslání a dělám ji vždy naplno. Důležitý je pro mě kontakt a komuniklace s lidmi a přenos teorie do praxe. I nadále chci podporovat nenahraditelnou činnost neziskového sektoru. V Evropském parlamentu chci hledat a upozorňovat na příležitosti, které mohou přinést lidem nová pracovní místa.

Další kandidáti

Celá kandidátka Strany zelených do Evropských voleb

 Profile Image

Profil

Narozena
roku 1977 v Jablonci nad Nisou
Bydliště
Jablonec nad Nisou
Studium
absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy (Mgr.) a Právnické fakulty ve Stockholmu (LL.M.)

Twitter

[twitterfeed username=“MichaelaSuchard“ count=“3″]