Ve čtvrtek jsme za účasti spolupředsedkyně Magdaleny Davis, senátora Přemysla Rabase a senátora Petra Orla oficiálně předali ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi petici Krajina bez jedů, kterou podepsalo přes 15 tisíc lidí.

„Přestože jsme se s ministrem Tomanem neshodli na používání chemických látek v zemědělství, potěšilo nás alespoň to, že ministerstvo bude údajně podporovat tzv. “berličky” pro dravé ptáky v otevřené krajině a více biopásů podél polí,“ uvedla Magdalena Davis. „Věříme, že se to v krajině objeví co nejdříve,“ dodala

Proti používání jedů na hubení hrabošů Stutox II Zelení nejen iniciovali tuto petici, ale náš senátor Petr Orel podal ústavní stížnost, která by měla používání tohoto prostředku zakázat. O tom, jak tato ústavní stížnost dopadla, vás budeme samozřejmě informovat.

Děkujeme všem, kdo jste petici www.krajinabezjedu.cz podepsali a podíleli jste se na jejím šíření. 15 370 podpisů je pro nás povzbuzením abychom na ochraně české krajiny proti jedům pracovali i dál.