Ondřej Liška

Jeho příběh

Ondřej Liška je politikem se zkušenostmi s působením na komunální úrovni i v Evropě, jako poslanec českého parlamentu i ve vládě jako ministr školství. Vystudoval politologii a religionistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Po studiích pracoval pro nadaci Forum 2000. Tři roky působil v Bruselu jako odborný poradce Zelených v Evropském parlamentu, kde se podílel na reformě evropské regionální politiky. Tato zkušenost posílila jeho přesvědčení o nezbytnosti evropského integračního projektu pro stabilitu a prosperitu starého kontinentu.

Ondřej Liška je přesvědčen, že pokud chceme, aby se naše země, její kultura a ekonomika úspěšně rozvíjely, musí hrát Česko v Evropě mnohem aktivnější roli. Zastupovat nás mají aktivní politici, kteří chápou, že Evropa je domov a Česko jeho součástí. Jeho cílem je přinést evropskou perspektivu do české politiky a zároveň posílit v Evropě hlas všech českých občanů, kteří volí liberální, udržitelnou a sociálně citlivou politiku.

Ondřej Liška prosazuje politiku, které nejde pouze o krátkodobý růst, ale o dlouhodobý rozvoj moderní ekonomiky šetrné k lidem i životnímu prostředí. Zelení pod jeho vedením pevně zakořenili v komunální politice, získali zastoupení v Senátu prostřednictvím Elišky Wagnerové a Libora Michálka, senátorů zvolených s pod porou zelených. A stejně tak využili zelení minulé tři roky k přípravě kvalitních zákonů, které zamezí plýtvání, přinesou oživení ekonomiky a zlepší život rodinám i seniorům.

Předsedou Strany zelených je Ondřej Liška od roku 2009, naposledy byl do čela strany znovuzvolen na začátku roku 2014. Je spoluzakladatelem a aktivním podporovatelem občanských iniciativ, které mají za cíl rozvoj dialogu, tolerance, kvalitního vzdělávání a péče o znevýhodněné děti. Napsal úspěšnou knihu Církev v podzemí o činnosti věřících v komunistickém Československu. Plynně hovoří anglicky a německy, ovládá základy francouzštiny a ruštiny, jako součást studia religionistiky se věnoval moderní spisovné arabštině a biblické hebrejštině. Je otcem dvou dětí.

Další kandidáti

Celá kandidátka Strany zelených do Evropských voleb

 Profile Image

Profil

Narozen
roku 1977 v Brně
Bydliště
Praha
Studium
absolvent politologie a religionistiky Masarykovy univerzity v Brně

Twitter

[twitterfeed username=“ondrejliska“ count=“3″]