Plzeňští Zelení blahopřejí oběma kandidátům, kteří v plzeňském senátorském obvodě postoupili do druhého kola. Základní  organizace Zelených v Plzni se rozhodla podpořit kandidáta České pirátské strany, právníka Daniela Kůse.
„Daniel Kůs svým právnickým vzděláním a zkušeností z mezinárodního podnikání může být pro Senát skutečnou posilou „, komentuje toto rozhodnutí spolupředsedkyně a čerstvá členka Zastupitelstva Plzeňského kraje Jitka Kylišová. Plzeňští Zelení svou podporu opírají především o jasnou proevropskou politiku Pirátů a shodou na tématech týkajících se klimatických změn.  Mnohé společné pohledy mají také Zelení s Piráty na konec fosilních paliv v České republice a spojuje je také aktivita v oblasti lidských práv.
„Je skvělé, že Plzeňané mají před sebou pro druhé kolo v senátních volbách důstojný výběr. Oba kandidáti reprezentují otevřenou občanskou společnost a jistě to bude pro mnohé dost složitá volba, ale vzhledem k tomu, že čeští Piráti jsou v Evropském parlamentu členy evropské zelené sekce, podporujeme do Senátu kandidáta Pirátů Daniela Kůse,“ připomíná spolupředseda krajské organizace Zelených Roman Černík.