Zelené nově povede spolupředsednická dvojice Magdalena Davis a Michal Berg. Byli zvoleni dnes na sjezdu v Ústí nad Labem.

„Zelení vstupují do úplně nové éry, lidé mohou zapomenout na vše, co o nich ví. Našim cílem je, aby volby v roce 2021 byly o nejdůležitějším tématu současnosti, tedy o klimatické krizi,“ říká Michal Berg.

„Oba máme zkušenosti ze zahraničí a chceme navázat na úspěchy zelené politiky jinde v Evropě. Po tématech týkajících se klimatu a životního prostředí je ve společnosti obrovská poptávka a jiné politické strany ji rozhodně nemají jako nejvyšší prioritu. To mají pouze Zelení,“ dodává Magdalena Davis.

„Gratuluji nově zvolené dvojici. Myslím, že vytvoří skvělý tým a věřím, že se pod jejich vedením čeští Zelení připojí k dalším úspěšným zeleným stranám v Evropě. Budou mít plnou podporu celé evropské zelené rodiny,“ pogratuloval zvolené dvojici spolupředseda Evropských zelených Thomas Waitz, který je na sjezdu přítomen.

Sjezd bude pokračovat volbou místopředsedů a místopředsedkyň a řadových členů předsednictva. Celé obsazení předsednictva bude známo v neděli.

—–

Magdalena Davis (@ZelenaDavis)je starostkou středočeského města Mníšek pod Brdy. Profesí je bioložka a doposud byla 1. místopředsedkyní strany. Byla zvolena 115 hlasy z 210.

Michal Berg (@MichalBerg) je členem vedení Evropských zelených a zastupitelem města Vsetín. Byl zvolen 141 hlasy z 211.