Zelení podporovali ve volbách do senátu deset osobností. Hned šest z nich postoupilo do druhého kola. O místo v senátu se v pátek 9. a v sobotu 10. utkají Jitka Seitlová (obvod Přerov), Anna Šabatová (Brno), Václav Láska (Praha 5), Václav Hampl (Praha 1), Michal Šmarda (Žďár nad Sázavou) a Jan Holásek (Hradec Králové). „Zelení dlouhodobě spolupracují na podpoře silných kandidátů s dalšími stranami. Spojování je v těchto volbách základem úspěchu a my věříme, že co nejvíce z kandidátů promění svou účast ve druhém kole v úspěch,“ komentovala výsledky spolupředsedkyně Zelených Magdalena Davis.

Zelení upozorňují, že pokud chcete zmíněné kandidáty a kandidátky podpořit podpořit v kampani, jednotlivé volební týmy velmi rádi uvítají vaše dobrovolnické zapojení. Napište nám na info@zeleni.cz a my vás nasměrujeme!

„Děkujeme také čtveřici Svatava Štěrbová, Jiřina Rosáková, Daniel Pitek a Jiří Dienstbier, kteří do druhého kola nepostoupili. Jsme rádi, že i v dalších regionech mimo velká města měli lidé možnost volit kandidáta nebo kandidátku, spojené ze Stranou zelených,“ doplnila Magdalena Davis.