Jsme šokováni obrazy spouště, kterou způsobilo tornádo na Jižní Moravě. Vyjadřujeme nejhlubší soustrast rodinám a blízkým všech obětí této katastrofy i lítost všem, kterým tornádo vstoupilo do života.

Je povzbuzující vidět, že umíme držet při sobě, když je nejhůř. I my přispíváme do finančních sbírek a vyzýváme k tomu i všechny naše podporovatele.  Můžete využít například  www.darujme.cz/promoravu nebo www.donio.cz/pomocproJMK 

Je alarmující, že jev, o kterém jsme dosud slýchali spíš jen ve zprávách ze vzdálených končin, udeřil tak náhle u nás. Není tajemstvím, že vědci už roky varují před důsledky změn klimatu, mezi které budou stále častěji patřit extrémní projevy počasí. A nejen sucho nebo přívalové deště, ale i hurikány a tornáda v místech, kde se dříve téměř nevyskytovaly.

Dostali jsme tvrdou lekci. Sami jsme proti síle přírody takřka bezbranní. Ale společně dokážeme leccos. Stejně, jako jsme se už mnohokrát spojili v úsilí pomoci co nejdříve odstranit následky pohromy, stejně tak musíme společně aktivně řešit klimatickou krizi. A urychleně začít opouštět všechny činnosti, které k ní přispívají. 

Teď je potřeba pomoci zasaženým, ale hned potom je potřeba jediné – začít brát oteplování planety opravdu vážně. Týká se nás víc, než si mnozí z nás připouštěli.