Dnes v 16:00 se kandidátka na předsedkyni Evropské komise, Ursula von der Leyen, představí frakci Zelených v Evropském parlamentu. Jednání bude streamováno. Můžete jej sledovat naživo zde: https://web-greensefa.streamovations.be/index.php/. Von der Leyen musí spolu s celkovým složením Komise příští týden projít schválením Evropským parlamentem.

„Potřebujeme spravedlivější, sociálnější a ekologičtější Evropu, která bude pracovat pro občany. Má-li Ursula von der Leyen mít podporu a Komise důvěru Evropanek a Evropanů, musí von der Leyen ve svém návrhu programu Komise reflektovat volání široké veřejnosti po zeleném programu,“ říká Magdalena Davis, 1. místopředsedkyně Zelených.

Evropa se musí stát jednotným světovým lídrem v boji proti klimatickým změnám, jejichž dopady pociťujeme na vlastní kůži. Prioritou tak musí být ochrana přírodních zdrojů, udržitelné zemědělství a především rapidní snižování emisí skleníkovým plynů až na úroveň uhlíkové neutrality v roce 2050.

„Podle Mezivládního panelu OSN pro změny klimatu máme 11 let na záchranu naší planety. Planeta B neexistuje,“ říká Magdalena Davis.