Zelení v rámci své předvolební kampaně navštíví 82 měst po celé České republice. Na cestu vyrazí v “zeleném karavanu”, který symbolizuje tři pilíře zeleného programu – čistou přírodu, moderní stát a jistoty a bezpečí.

Základem zdravého života je pro Zelené kontakt s přírodou. U karavanu tak Zelení otevřou dočasnou zahrádku, ze které si každý kolemjdoucí odnese domů semínka a sazeničky. Bude se popíjet tradiční zelený čaj a u karavanů si navíc každý může nechat změřit krevní tlak. Připravená bude i pestrá zábava pro děti.

Zelení kandidáti a kandidátky budou u karavanu diskutovat udržitelné alternativy pro české zemědělství i českou přírodu – s kvalitní péčí o zemědělskou půdu, ochranou krajiny proti suchu a produkcí dostupných a zdravých potravin. “Jdeme proti Babišovi – ale konkrétně. Chceme, aby lidé viděli, jakým způsobem podniká a co je tudíž jeho bytostným zájmem v politice. Babiš nechce zvyšovat platy, protože by to ohrozilo jeho podnikání. Babiš nechce kontroly znečišťování ovzduší, protože by to ohrozilo jeho podnikání. Babiš nechce kvalitní potraviny, protože on vyrábí nekvalitní potraviny. A ve velkém,“ vysvětluje předseda Zelených Matěj Stropnický.

Zelení chtějí posílit roli vlastníků půdy, přesměrovat dotace od obřích koncernů k malým farmářům a zemědělcům, kteří mají k půdě hluboký vztah a myslí při jejím opečovávání i na budoucí generace.

Agrofert, potažmo tedy Andrej Babiš, je největším příjemcem dotací v ČR. Velké agrokoncerny nevěnují polím potřebnou péči. Naopak spotřebují tuny chemikálií s cílem vytěžit z půdy okamžitý zisk. Takové hospodaření ničí úrodnou půdu, připravuje venkov o pracovní místa a ohrožuje krajinu, kterou potom více postihuje sucho. Na tato rizika chtějí Zelení snímkem především upozornit.

Dva karavany budou jezdit od 5. září do 19. října 2017 a postupně navštíví 82 měst. Podrobný rozpis trasy je na www.zeleni.cz/karavan