Jiří Čáslavka

Jeho příběh

Jiří Čáslavka je ekonomickým expertem Strany zelených a vedoucí sekce Nová ekonomika a finance v pražském analytickém centru Glopolis. Současně je členem správní rady bruselského think-tanku Eurodad a Výboru pro Evropskou unii Rady vlády pro nevládní organizace.

Veřejnost jej zná díky široké publikační činnosti a mediálnímu vystupování. Jeho články mimo jiné vycházejí pravidelně např. v Hospodářských novinách, komentuje mezinárodni ekonomické dění pro ČT24 a českou politiku pro slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Je účastníkem tzv. Macháčkovy výměny, pravidelné on-line debaty české ekonomické veřejnosti.

Čáslavkův široký záběr dokazuje i dřívější kariéra. Působil jako poradce Karla Schwarzenberga na Ministerstvu zahraničí, účastnil se mnoha rozvojových výzkumných projektů, mj. v rámci mise OSN ve Východním Timoru. Manažerské zkušenosti získal na několika významných postech, například jako regionální ředitel pro Střední Evropu a Balkán v mezinárodní firmě podnikající v oboru informačních technologií.

Jiří pochází z Pardubic, ve kterých prožil polovinu života, a ke kraji má stále blízko. V Pardubicích žijí jeho rodiče i děti a volný čas tráví na rodinné chalupě blízko Hlinska.

[quote author=“Jiří Čáslavka“ link=““]

Občané a občanky si za své daně zaslouží kvalitní veřejné služby

[/quote]

3x Proč volit Jiřího Čáslavku?

  • Bude vás zastupovat expert na ekonomiku se zkušenostmi ze státního i soukromého sektoru.
  •  Zvolíte poslance, který má plán, jak nastartovat dlouhodobě udržitelnou prosperitu české ekonomiky.
  • V parlamentu zasedne muž, který se ve svém myšlení neomezuje jen na českou realitu, ale dobře se orientuje v evropském dění a má mezinárodní přehled.

Další kandidáti

Celá kandidátka Strany zelených v Pardubickém kraji

Témata

  • Ekonomika
  • Zahraniční politika
  • Evropská unie

Profil

Narozen
roku 1972
Bydliště
Praha
Studium
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, etnologie, dále studoval mezinárodni ekonomii na Vysoké škole ekonomické
Profesní zkušenosti
Ekonom, etnolog, politický analytik
Expert na mezinárodni politiku